Svetelná reklama ako výhodný ekonomický a marketingový ťah

Pri myšlienkach na New York sa väčšine o. i. vybaví aj Times Square a jeho pestrosť. Svetelná reklama s budovami vytvárajú dvojicu, bez ktorej si domáci i turisti nevedia predstaviť Veľké jablko. Ide o imidž, prestíž, nezameniteľný rukopis a charakteristiku daného miesta, na ktoré sa nezabúda. Aj preto patrí svetelná reklama k prostriedkom efektívneho marketingu – a to nielen v Amerike, ale po celom svete.

Priťahuje žiadanú pozornonsť

Svetelná reklama zahŕňa svetelné písmená, svetelné boxy či svetelné logá a právom patrí k vyhľadávaným nástrojom pri zviditeľnení firmy. Prečo? Statické či blikajúce, veľké alebo malé – svetelné reklamy verejnosť vedome i nevedome vníma a registruje. A tak akákoľvek forma svetelnej reklamy spĺňa svoj prioritný cieľ – zaujať a pritiahnuť pozornosť a osloviť čo najväčšie množstvo zákazníkov. A to preto, lebo práve vaša firma takpovediac vyčnieva v davu. Vďaka svetelnej reklame je istým spôsobom zvýraznená, ľahko zapamätateľná a rozpoznateľná.

Svetelná reklama a jej výber

Svetelné boxy či svetelné písmená – čo je najlepšie? Na to neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože tá zavisí od množstva faktorov, ktoré svetelná reklama musí brať do úvahy. Prvou zásadou je jej spracovanie a umiestnenie – napríklad nad vstupné dvere nie sú potrebné obrovitánske svetelné písmená či logá ako pri umiestnení svetelnej reklamy na strechu. Princíp je pochopiteľný, však? Taktiež je dôležité, či svetelná reklama v akejkoľvek podobe bude umiestnená v interiéri alebo exteriéri. Pozor, svetelná reklama nemá možných klientov doslova oslepiť! Niekedy stačí jej podsvietenie, inokedy priame svetlo. Svetelná reklama má byť navrhnutá s dôrazom na jej výraznosť, pútavosť a čitateľnosť, a to nielen pre chodcov, ale aj šoférov či motocyklistov. Musí zaujať v obchodnom centre, na ulici i pri cestnej komunikácií. Dôkladne si vyberte a oslovte špecialistov so skúsenosťami, aby sa vám vaša investícia vyplatila niekoľkonásobne. Profesionáli presne vedia, aký druh a typ svetelnej reklamy sa hodí pre vašu prevádzku. Do úvahy je potrebné vziať aj okolnosti ako lokalita firmy a okolie, v ktorom sa nachádza. Aby sa nestalo, že svetelná reklama bude síce nádherná, ale zakrytá veľkým zeleným ihličnatým stromom, takže ju budú vidieť len veveričky. A tie asi nechcete vidieť pobehávať v predajni spolu so zákazníkmi.

Výber z rôznych veľkostí, typov, motívov, farieb, návrhov, osvetlení aj odolnosť voči poveternostným vplyvom len dotvárajú celkový zmysel a funkciu svetelnej reklamy ako efektívneho marketingového nástroja firmy, ktorý zaiste upúta bez ohľadu na čas či miesto, kde sa možný zákazník nachádza.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ďalšie články